Samlingssalen Naturum är redo att ta emot årets besökare
Mundekullafestivalen 2021
Del 2: "Family Gathering" 11-15 aug
Onsdag 11 aug
15.00-20.00 Reception öppnar Incheckning
17.15-18.00 Välkomstsamling och information Peter Elmberg mfl
18.00-18.45 Middag (Första 20 min i tystnad) Team Alfonso
19.30-20:15 Välkommen - Mundekulla sånger Peter Elmberg, Emma, Jerker mfl
20.30-22.00 Konsert - Enchanting global grooves & soundscapes Nils Kercher (De), Kira Kaipanen (Fin)
Torsdag 12 aug
07.30-08.30 Morgon yoga Lucy Ashley (Eng)
08.15-09.00 Frukost (Första 20 min i tystnad) Team Alfonso
09:30-10.30 Morgonsamling - alla Peter Elmberg, Rickard Åström m.fl.
11:00-12:30 Möte under livets träd (föreläsn) Klas Parknäs
11:00-12:30 Mindfulness en konst i dagliga livet Jerker JEM Fredriksson
11:00-12:30 Cirkus Magnus Bengtsson
12.30-13.30 Lunch (Första 20 min i tystnad) Team Alfonso
13.45-14.15 Mundekulla Gardens - Rundvandring Clinton Pereira (SA)
14.30-16.00 EFT Tapping Emma Dinmali
14.30-16.00 Musikens helande kraft (föreläsning) Rickard Åström
14.30-16.00 Skapande roligheter- Drömfångare, talkingstick mm Ann Helen Franksson
16.00-17.00 Cafe Namaste Team Anna
17.00-18.00 Mindfulness Walking (Gående Meditation) Jerker JEM Fredriksson
17.00-18.00 KVinnocirkel Anne Solveig
17.00-18.00 Måla & skapa med lera Anny & Linda Ursjö
18.00-18:45 Middag (Första 20 min i tystnad) Team Alfonso
18.30-19.30 Cafe Namaste Team Anna
19.30-19.45 Introduktion Jerker, Dinmali, Rickard Åström
19.45-21.00 Konsert - En son och en broder Peter Elmberg, Rickard Åström, Tomas Rasmussen
21.15-22.00 Konsert - Sånger om vår tid och livsväg Lucas Scheffold, Helle Andersen, Rickard Åström
Fredag 13 aug
07.30-08.30 Morgon meditation Jerker JEM Fredriksson
08.15-09.00 Frukost (Första 20 min i tystnad) Team Alfonso
09.30-10.30 Morgonsamling - alla Peter Elmberg, Rickard Åström m.fl.
11.00-12.30 Djembe workshop (Max 20 pers) Lennart Hallström
11.00-12.30 Framtidens Mundekulla Mundekulla Ideella förening, Peter, Clinton, Stephanie
11:00-12:30 Cirkus Magnus Bengtsson
12.30-13.30 Lunch (Första 20 min i tystnad) Team Alfonso
13.45-14.15 Lunch Beat Sebastian Mullaert
14.30-16.00 Singing into silence (workshop) Sudha (Dk)
14.30-16.00 Konsten att möta våra barn där de är... Micke Gunnarsson
14.30-16.00 Skapande roligheter- Drömfångare, talkingstick mm Ann Helen Franksson
16.00-17.00 Cafe Namaste Team Anna
17.00-18.00 Mindfulness Walking (Gående Meditation) Jerker JEM Fredriksson
17.00-18.00 Sharing Om våra beroenden / Inquiry into relating Cevin Jonsson / Sandra Geitz
17.00-18.00 Måla & skapa med lera Anny & Linda Ursjö
18.00-18:45 Middag (Första 20 min i tystnad) Team Alfonso
18.30-19.30 Cafe Namaste Team Anna
19.30-21.30 Soundscapes - "One night with the Sebastians" Sebastian Lilja & Sebastian Mullaert
21.45 Öppen Scen Prata med Patrik
Lördag 14 aug
07.30-08.30 Morgon Yoga Anna Rasmussen
08.15-09.00 Frukost (Första 20 min i tystnad) Team Alfonso
09.30-10.30 Morgonsamling - alla Peter Elmberg, Rickard Åström m.fl.
11.00-12.30 Meditation i rörelse (Qi gong mm) Jerker JEM Fredriksson
11.00-12.30 Mundekulla, mat, kreativitet och kärlek Stephanie Verstift (NL)
11:00-12:30 Cirkus Magnus Bengtsson
12.30-13.30 Lunch (Första 20 min i tystnad) Team Alfonso
13.45-14.15 Piano improvisation (Vilokonsert) Rickard Åström
14.30-16.00 Frigörande dans Sandra Geitz
14.30-16.00 Familjekonstellationer Emma Dinmali
14.30-16.00 Skapande roligheter- Drömfångare, talkingstick mm Ann Helen Franksson
16.00-17.00 Cafe Namaste Team Anna
17.00-18.00 Mindfulness Walking (Gående Meditation) Jerker JEM Fredriksson
17.00-18.00 Sharing: Manscirkel / Människocirkel Peter Elmberg / Emma Dinmali
17.00-18.00 Måla & skapa med lera Anny & Linda Ursjö
18.00-18:45 Middag (Första 20 min i tystnad) Team Alfonso
18.30-19.30 Cafe Namaste Team Anna
19.30-19.45 Introduktion Jerker, Emma
19.45-20:15 Barnens öppna scen Meddela Patrik Bonnier (i receptionen)
20.30-21.00 Ljusvandring - alla Alla
21.15 Konsert - "Mother Divine"(Sacred songs & chanting) Sudha (Dk)
Söndag 15 aug
07.30-08.30 Morgon meditation (Loving Kindness) Martin Ström
08.15-09.00 Frukost (Första 20 min i tystnad) Team Alfonso
09:30-10.30 Morgonsamling - alla Peter Elmberg, Rickard Åström m.fl.
11.00-12.30 MUNDEKULLA SUMMIT Peter, Jerker, Dinmali, Rickard Åström mfl
12.30-13.30 Lunch (Första 20 min i tystnad) Team Alfonso
13.45-14.15 Lunch Beat - Fridans Sebastian Mullaert
14.30-15.15 Avslutningskonsert - Här och Nu" Jenny Wessel, Rickard Åström
14.30-15.00 Cirkus - Föreberedelse Magnus Bengtsson
15.20-16.00 Cirkus uppträdande + Avslutning Alla
16.00-17.00 Cafe Namaste
Med reservation för ändringar. Eventuella ändringar meddelas på programmet utanför Naturum